Spoluorganizátor: Múzeum mesta Bratislavy 

Hosť: JUDr. Ján Vyhnánek, PhD.

Cyklus: Prechádzky starým Prešporkom

Jazyk prednášky: slovenský

Vstup voľný. :)


Carlton, ako najstarší fungujúci hotel Bratislavy, je viac než len dominantou nášho mesta.

Už niekoľko storočí je živým pamätníkom návštev a udalostí, ktoré sa tu odohrávali.

Niektoré zaznamenali veľký ohlas, niektoré prebehli iba ukradomky.

Či už to bolo vtedy, keď hotel prevádzkovali Palugyayovci, Spenederovci alebo Prügerovci, či už to bolo v Carltone, alebo jeho predchodcoch (U zeleného stromu a Savoyi) - medzi jeho stenami hľadal oddych a útočisko široký diapazón osobností (napr. Jules Verne, Thomas Alva Edison, Alfred Nobel, Franz Liszt, Johannes Brahms, František Jozef I., Tomáš Garrigue Masaryk, Hans von Euler-Chelpin, Werner Heisenberg, Gérard Philipe, Jean-Paul Sartre), ktoré ho kvalifikovali medzi najvýznamnejšie v strednej Európe.

Je nemožné všetky menovať; je však možné aspoň trošku načrieť do bohatej histórie hotela a pripomenúť, ako sa sem všetky tie návštevy dostali, čo v Bratislave hľadali a ako sa u nás cítili.

Po prednáške sa uskutoční slávnostné odovzdávanie cien "Zlatý rožok 2017" pre dobrovoľníkov a podporovateľov OZ Bratislavské rožky.

V rámci podujatia pre členov a záujemcov bude možnosť zaplatenia členského poplatku na rok 2018.

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2017. (Program interetnického a interkultúrneho dialógu a porozumenia medzi národnostnou väčšinou a národnostnými menšinami a etnickými skupinami.) 

00